Cześć wszystkim!

W dzisiejszym wpisie zapoznacie się z najbardziej prestiżową kartą na świecie – „Czarną kartą”

Czym tak naprawdę jest karta, która „otwiera każde drzwi”?

https://www.google.pl/url?sa=i&source=imgres&cd=&ved=2ahUKEwiq8_GNkYPoAhUztHEKHZUPDVsQjhx6BAgBEAI&url=https%3A%2F%2Fwww.australianfrequentflyer.com.au%2Famex-centurion-card%2F&psig=AOvVaw0jSneCoyEHG6IJil7-jH6E&ust=1583490812278574

” Czarna karta”, czyli tak naprawdę American Express Centurion, to karta kredytowa wydawana przez American Express od 1999 r. Umożliwia ona dostęp do prestiżowych, ekskluzywnych oraz zacnych zakupów, czyli teoretycznie daje wszelkie możliwości. Ta karta to karta niezwykła – jest ona bowiem wykonywana z tytanu od 1 czerwca 2007 , jednak karty które są podłączone do konta są nadal wykonywane z plastiku.

Czy to proste aby stać się jej właścicielem?

Aby stać się posiadaczem tytanowego luksusu trzeba zapłacić 2500 USD(około 9 tysięcy złotych) oraz 5000 USD tzw „opłaty startowej”. Trzeba mieć obroty na karcie co najmniej 100. 000 tys. USD oraz zarabiać co najmniej 1.000.000 USD rocznie. Właścicielem karty można zostać również poprzez specjalne zaproszenie od Centrale American Express. Na świecie szczęśliwych posiadaczy czarnej karty jest około 10 tys. w Polsce natomiast kilkadziesiąt osób.

Zatem, jakie korzyści wynikają z jej posiadania?

Korzyści karty nadal owiane są mgiełką tajemnicy, jednak z pewnych źródeł wiemy, że najważniejszą korzyścią jest całodobowy concriege, który wykona każde zlecenie (nawet to nie wykonalne). Drugą rzeczą jest członkostwo w najbardziej ekskluzywnych programach lojalnościowych hoteli i linii lotniczych na świecie. Karta umożliwia także :

-pomoc prawna lub medyczną,

-organizację podróży,

-rezerwację stolików w restauracjiach,

-załatwienie biletów w lożach VIP na występy światowych gwiazd,

-specjalne wydarzenia sportowe i kulturalne

-daje wiele przywilejów (np.prywatny doradca w znanych butikach m.in u Gucciego)

Dodatkowymi korzyściami wynikającymi z posiadania Czarnej Karty to bezpłatne bilety na loty transatlantyckie, bądź podwyższenie klasy bilety. Na specjalnych warunkach posiadacze mają dostęp do wynajmu prywatnych jachtów, odrzutowców czy luksusowych samochodów.

Czy jest to jedyna taka karta na świecie? Oczywiście, że nie. Istnieje spora „grupka” kart, które manifestują ciężar prestiżu. Podobna karta do tytanowego luksusu jest MasterKey World Elit. Ich podobieństwo polega na tym, że obie wykonywane są na zaproszenie oraz mają niesamowity wygląd. MasterKey World Elit jest pierwszą karta wykonana z metalu, której niepowtarzalny krztałt robi wrażenie.

https://images.app.goo.gl/9kygirTuyGWtZHkH7

Chyba każdy z nas chciałby być szczęśliwym posiadaczem, którejś z nich.

Ciekawostka 🙂

*Do użycia Czarnej Karty nie potrzebujemy kodu PIN